GP32 Pomoc w programowaniu


A

Akira

Guest
Ostatnio pisze demka na GBA.Totalne amatorskie i male projekty.Raczej dla zabicia czasu.
Jednak strasznie interesuje mnie jak wyglada to na GP32.
Wiem ze mozna sciagac DEVKita....ale czy jest do niego jakies graficzne GUI?
W jakim jezyku pisze sie programy i.... gdze mozna znalezc jakies faq dla poczatkujacych...czyli jak instalowac devkita i kompilowac pliki zrodlowe.
 
Zjarzyj na strone http://www.adic2002.com/ tam w sekcji download znajdziesz devkit (z tego co sie orientuje jest to pod windoze) plus biblioteki, plus dokumentacja itp. Pisze sie na gp32 w podobnie jak na GBA chyba ze latwiej :)) Zreszta zobacz sam. Sciagnij pliki i dokumentacje. Wszytsko jest wyjasnione. KOmendy, jak zaczac itp. Jezeli masz doswiadczenei w pisaniu czegokolwiek na GBA to poradzis zsobie z GP. Praktycznie wszyscy ktorzy pisza teraz na gp pisali przedtem na GBA :) Ewentualnie walnij pytanie po angielsku (raczej uzywaj tu angielskiego) to mysle ze ktos jeszcze pomoze. Jakby zapraszam na #gp32dev na efnecie. Tam siedza programisci ktorzy moga ci pomoc. No i oczywiscie :) jezeli cos bedziesz chcial zrobic :) to daj znac. Postaram sie pomoc na rozne sposoby :))))
 
Ok...dzieki za info.... :D Sciagam juz pdf i zabieram sie do czytania.
Co mowia programisci ktorzy przeszli z GBA na GP32?
Jak sciagne Devkita i zapoznam sie z jezykiem i ew. makrami to ew. moze bede mial jakies pytanka.
Aha mam jedno ale pewnie lamerskie.Sciagnolem demo jakiejs gry...z twojej strony.Gra jest jako jeden plik... wiem ze to jest archiwum gotowe do przeslania na GP32. A jak moge to otworzyc pod emulatorem?
Kiedy robie LOAD nie mam takiego rozszerzenia i nie widzi tego pliku.
Czyzby emulec nie obslugiwal komercyjnych produktow? Nawet demek?

Ps.Co do jezyka to ok.Od nastepnego postu bedzie in ENGLISH. :)
 
Demo gry to pewno z rozszerzeniem fpk Niestety tego nie odpalisz pod emulatorem. Jest to tzw. wersja instalacyjna ktora instalujesz na GP uzywajac porgramu PC-Link (program ktoryym transferujesz programy do GP z peceta). Aby taka gre odpalic musisz zainstalowac na prawdziwym gp i skopiowac rozpakowane pliki. Oczywiscie gdzies tam sa jakies toolsy ktore pozwalaja na rozpakowanie takich archiwow, ale szczerze mowiac nie pamietam za bardzo gdzie je widzialem. Sprobuj pobrac cos z sekcji Game (PD) wiekszosc plikow jest z rozszerzeniem fxe lub gxb a te da sie odpalic pod emu. Zajrzyj na strone darkfader.net tam masz dokladny opis wszystkich formatow plikow oraz jakimi narzedziami je ugryzc.
 
Back
Top